czwartek, 20 czerwca 2013

Inspiracje...

   Niedawno opublikowany przez nas "Svantevit" jest pierwszym utworem, który mogliście poznać w jego ostatecznym brzmieniu, które znajdzie się na mającym premierę 21 września albumie. Chociaż jest on wyrazisty i konkretny w swoim przekazie, nie oddaje do końca klimatu całej płyty. Jest tylko wycinkiem pewnej całości - opowieści, którą będziecie mogli poznać dopiero po przesłuchaniu albumu.

   Zachęcamy Was do śledzenia naszego bloga, bo tutaj właśnie będziemy ujawniać kolejne elementy układanki, a także - jako ciekawostki - materiały, które na płycie się nie znajdą. Jesteście ciekawi jaki klimat będzie miał "Svantevit"?

   Jak już ujawnialiśmy wielokrotnie, inspirowany będzie metalem lat 80-tych - ale nie w przekroju, a raczej wybranymi, konkretnymi jej wykonawcami, którzy stanowili i stanowią dla nas wzór. Są to m.in. Slayer, Death, Mercyful Fate, Metallica, Danzig, Iron Maiden, Hellowen, Running Wild i jeszcze mnóstwo innych. I pomimo tego, że utwory naszpikowane będą elementami folkowymi jak dobre ciasto rodzynkami, to w zamierzeniu mają oddawać ducha muzyki tamtych lat.


   A teraz zagadka dla Was: jakimi zespołami inspirowany mógł być utwór "Svantevit"?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz